- Kell-e egy scrum csapatnak dokumentálnia? - Erre nekem az lenne a válaszom, hogy HA a ügyfél kéri és csak azt amit kért. Amit senki sem fog elolvasni az ugyebár "waste". Például az OpenSSO-val hogy hogyan integrálódik a webalkalmazásom, nem hiszem hogy bárki elolvasná amit erről írok, de ha egy fejlesztő belenéz a kódba, szerintem értené (nagyon remélem :) ). Mindenki más állította hogy egy feladat akkor kész, ha dokumentálva van. Én ezt kivenném a kész definíciójából. A user doksin kívül egy ilyen feladathoz nem nagyon kell doko. Architektúra doko? Egy ennyire plain webapphoz?
- Mondjuk azt meg is beszéltük, hogy ha nem adottak a feltételek (mint esetemben) akkor kár is erőltetni a scrumot. Szóval ennyiben maradtunk.
- Egy processz nem hoz tavaszt. Az emberek visszazökkennek a megszokott munkatempójukhoz. Mondjuk ezért kell egy dedikált scrum master, de hát kinek van erre pénze?
- Azért ahhoz bátorság kell, hogy idomítsd a munkaadód magas beosztású képviselőit. Pedig erre szükség van.
- A scrum egy elég szigorú process és a training után már nem tartom annyira minimalistának. Szerintem ez már kicsit ellentétben áll az agile kiáltvány első pontjával.
2010. július 1., csütörtök
Cowboy Coding Manifesto
Annak ellenére hogy már másfél éve egyedül dolgozok (ami elég unalmas) és emiatt a scrum metodikát -vagy legalábbis jó részét- a sutba dobtam, a munkaadóm elküldött egy scrum trainingre. Azért nem volt tejesen haszontalan, nem írnék most róla részletes beszámolót, csak pár dolgot gondoltam vele kapcsolatban: